Móda jako nekonečná cesta k nalezení sama sebe. I tak lze definovat tvorbu mladé návrhářky Lucie Komárkové, která pod svým jménem tvoří autorskou módu od roku 2015. Po studiích na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství v Praze se vrhla na vlastní tvorbu a od letošního podzimu najdete její modely v úzkém výběru designshopu Kvartýr.

Značka Lucie Komárkové stojí na pevných základech dokonalého řemeslného zpracování a výběru kvalitních přírodních materiálů, jako je bavlna, hedvábí, vlna nebo vlna s příměsí. Některé materiály pochází ze zemí jako Itálie a Německo, ale převážně jsou od lokálních dodavatelů. Tím se návrhářka snaží podporovat malé české výrobce a pomoci navrátit tradiční českou výrobu na výsluní. Kvalita a původ materiálu však nejsou jediným aspektem celkového výběru, v něm se řídí hlavně svou intuicí a klade důraz na nositelnost a praktičnost svých modelů.

Signifikantní pro tvorbu mladé návrhářky jsou košilové šaty s páskem, s prvky nevtíravé extravagance a s respektem k ženské siluetě. Minimalistické modely s přesahem ženských aspektů a drobnými detaily jsou určené do vílího světa. Pro mladé, impulsivní a nostalgické ženy, které vědí, co chtějí, ale zároveň ještě neopustily svou dětskou duši. Rády se obklopují hravou barevností odstínů baby blue, baby pink nebo monochronní bílou, šedou a černou a s oblibou se vrací do dětských let stejně tak, jako sama návrhářka.

Lucie Komárková tvoří své modely na míru zákaznicím a v kolekcích najdete převážně šaty, ale i sukně, košile či kabátky. Do budoucna se chce zaměřit i na společenskou část oblékání, jako jsou večerní šaty a koktejlky. Rovněž se ve velké míře věnuje zakázkové tvorbě svatebních šatů a ráda by vytvořila vlastní limitovanou svatební kolekci.

lucie.komark@gmail.com

Řemeslo a materiál

Značka Lucie Komárkové stojí na pevných základech dokonalého řemeslného zpracování a výběru kvalitních přírodních materiálů, jako je bavlna, hedvábí, vlna nebo vlna s příměsí.

Lokální výroba

Některé materiály pochází ze zemí jako Itálie a Německo, ale převážně jsou od lokálních dodavatelů. Látky, nitě i knoflíky. Tím se návrhářka snaží podporovat malé české výrobce a pomoci navrátit tradiční českou výrobu na výsluní. Všechny naše výrobky jsou samozřejmě ušité v ČR.Showroom


Kvartýr


shop & studio
U Vodárny 4
130 00 Praha 3 - Vinohrady
Út-pá | 11-19
So | 9-15

Kontakt


ateliér
ŽITOMÍRSKÁ 2
101 00 Praha 10 - VRŠOVICE
Lucie cetkovská komárkova, dis.
ič: 02169126, neplátce dph
email: lucie.komark@gmail.com
Showroom Kvartýr
U Vodárny 4
130 00 Praha 3 - Vinohrady
Út-pá | 11-19
So | 9-15
ATELIÉR VRŠOVICE
ŽITOMÍRSKÁ 2
101 00 Praha 10 - VRŠOVICE
dle domluvy
lucie.komark@gmail.com
Sledujte nás
COPYRIGHT 2019 © Lucie Komárková